Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Tüm kullanıcılar siparişlerini gerçekleştirdikleri zaman satış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar. Satış Sözleşmesi Baş Tacı Çikolata ve Gıda Tic. LTD. ŞTİ ile müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış Sözleşmesidir.
Madde – 1
İş bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
Madde – 2
Satıcı Bilgileri
Baş Tacı Çikolata ve Gıda Tic. LTD ŞTİ.
Madde – 3
Tüm üyeler: Baş Tacı Çikolata’nın e-ticaret mağazası www.bastaci.com.tr adresine üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar.
(Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).
Madde – 4
SÖZLEŞME KONUSU VE ÜRÜN BİLGİLERİ:
Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden muadili ile değişiklik gösterebilmektedir.
Madde – 5
GENEL HÜKÜMLER
5.1 – ALICI, Madde 4te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2 – Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.
5.3 – Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
5.4 – SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.
5.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için is bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.6 – Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 iş günü içinde SATICI ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir.
5.7 – SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alici siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde alıcıya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın alıcının hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. İlgili durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
5.8 –  ALICI ve/veya ALICI’ nın teslimat yapılması istediği kişi veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin eksik veya hatalı olması durumunda, garanti şartları içinde değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler SATICI ya eksik/hatası fotoğraflanarak bilgilendirilir ve talebinin kabul edilmesi durumunda, ALICI tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak 7 gün içinde değişim işleminin başlatılması için geri gönderilir.
Bu sözleşmeyi okuyarak kabul ediyorum.
TESLİMAT BİLGİLERİ
Her gün saat 15.00’a kadar siparişini verdiğiniz ürünler gün içinde işleme alınmaktadır. Saat 15.00 sonrasında verilen siparişler ise ertesi gün işleme alınarak hazırlıklarına başlanır.
İsim baskılı çikolatalarımızın hazırlanma süresi 1 iş günüdür, ertesi gün siparişiniz kargoya verilir.
Kişiselleştirilmiş diğer ürünlerde ve baş harf içeren, pleksi kesim yazılar, kapı süsleri, hediyelik ürünlerin hazırlanma süreci 5 iş günüdür.
Söz & Nişan çiçek çikolatalarında hazırlanma süreci 2 iş günüdür. Bu süre ürünlerin hazır olması durumunda kısalabilir.
Tüm ürünlerimiz devamlı yenilenen ve butik ürünlerdir. Siparişinizin durumunda burada belirtilenden farklı bir durum oluşacağı takdirde size telefon veya mail aracılığıyla mutlaka bilgi verilecektir.
Kargoya akşam üzeri teslimat yapılır, ve göndereceğiniz yerin uzaklığına göre teslimat tarihi 1-3 gün arası değişiklik gösterebilir.
Kargo anlaşmalı firmamız Yurtiçi Kargo’dur. Teslimat süresince kargo şirketinden kaynaklı problemlerden ve gecikmelerden şirketimiz sorumlu değildir. Müşteri hizmetlerimize telefonla ulaştığınız takdirde kargo teslim numaranızı öğrenebilir ve kargonuzun takibini Yurtiçi Kargo takip sisteminden kontrol edebilirsiniz.